სულ ვიზიტორი : 5283039
განთავსებული სტატია : 2096

მთავარი იუბილარი/ ხსენება

სპორტი

-არსენ კასაბიევი 1987 შტანგა ოლ.ჩემპიონი ვერცხლი ცხინვალი სამაჩაბლო

7 0


- ალექსანდრე ჩივაძე 1955 ოლიმ.მედალოსანი ფეხბურთი , ბრინჯაო, ქლუხორი, ყარაჩაევსკი რუსეთი

3 0


-გივი ჩიქვანაია (1939-2018) ოლ. მედალოსანი , საწყალოსნო სპორტი. ვერცხლი. თელავი კახეთი

2 0


რევაზ ჩელებაძე 1955 ოლ.ჯემპიონი, ბრინჯაო ,ქობულეთი. აჭარა

8 0


-აკაკი ჩაჩუა 1969 ოლ. ჯემპიონი ჭიდაობა , ბრინჯაო,სამტრედია იმერეთი

2 0


-ლიანა ცოტაძე (1961) ოლ. ჯემპიონი , საწყალოსნო სპორტი, ბრინჯაო, თბილისი.

4 0


-მაია აზარაშვილი (1964) ოლ.მედალოსანი ბრინჯაო მძლეოსანი კონიაკის დასახლება, თბილისი ქართლი

4 0


ნუგზარ ასათიანი (1937-1992) ოლ. მოფარიკავე ოქრო ქუთაისი იმერეთი

5 0


-მედეა ჯუღელი (1925-2016) ტანმოვარჯიშე, ოლ. ჩემპიონი. ოქრო, ვერცხლი ქუთაისი, იმერეთი.

7 0


-ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (1991-) თავისუფალი სტილით მოჭიდავე, ოლიმპიური ჩემპიონი. გორი, ქართლი.

7 1


-დავით ხახალეიშვილი (1971) ოლ.ჩემპიონი.ძიუდოისტი, ოქრო, ქუთაისი, იმერეთი.

5 1


-ლერი ხაბელოვი (1964) ოლ. ჩემპიონი.მოჭიდავე, ოქრო, ვერცხლი,თბილისი, ქართლი.

11 1


-შოთა ხაბარელი (1958) ოლ. ჩემპიონი.ძიუდოისტი,ერთი ოქრო სოფ.ძლევისჯვარი ქარელი, ქართლი.

7 0


-ირაკლი ცირეკიძე (1982) ოლ. ჩემპიონი ძიუდოისტი,ოქრო სოფ. ახალსოფელი, ტყიბული, იმერეთი.

7 1


-დავით ციმაკურიძე (1925-2006) ჭიდაობა, ოლ. ჩემპიონი ოქრო ფოთი, სამეგრელო.

5 1


-შოთა ჩოჩიშვილი (1950-2009) ოლ. ჩემპიონი. ძიუდოისტი,ერთი ოქრო, ერთი ბრინჯაო, ღვლევი, ქარელი, ქართლი.

6 1


-რობერტ შავლაყაძე (1933-) ოლ. ჩემპიონი მძლეოსანი, ოქრო თბილისი, ქართლი.

11 1


-ლაშა შავდათუაშვილი (1992-) ძიუდოისტი, ოლიმპიური ჩემპიონი. კარალეთი, გორი, ქართლი.

9 1


-მიხეილ ქორქია (1948-2004) , ოლ. ჩემპიონი.კალათბურთელი ერთი ოქრო, ერთი ბრინჯაო,ქუთაისი, იმერეთი.

6 0


-ავთანდილ ქორიძე (1935-1966) მოჭიდავე, ოლიმპიური ჩემპიონი. თბილისი, ქართლი.

4 0


-ლაშა ტალახაძე (1993-) ძალოსანი, ოლიმპიური ჩემპიონი. საჩხერე, იმერეთი.

5 1


-ვიქტორ სანეევი (1945-) ოლ. ჩემპიონი.მძლეოსანი, 3ოქრო , 1ვერცხლი, სოხუმი, აფხაზეთი.

4 0


-ნინო სალუქვაძე (1969) ოლ. ჩემპიონი.მიზანში მსროლელი, ოქრო, ვერცხლი,ბრინჯაო, თბილისი, ქართლი.

9 1


-ზურაბ საკანდელიძე (1945-2004) ოლ. ჩემპიონი. კალათბურთელი, ერთი ოქრო , ერთი ბრინჯაო ,ქუთაისი, იმერეთი.

8 1


-რევაზ მინდორაშვილი (1976) ოლ. ჩემპიონი. მოჭიდავე, ოქრო სოფ.კოლაგი, გურჯაანი, კახეთი.

6 1


-ქეთევან ლოსაბერიძე (1949-) მშვილდოსანი, ოლიმპიური ჩემპიონი. ლეყერეთი, ტყიბული, იმერეთი.

8 1


-ვიქტორ კრატასიუკი (1951-2003)ოლ. ჩემპიონი. ნიჩბოსანი, ერთი ოქრო, ფოთი, სამეგრელო.

4 0


-მანუჩარ კვირკელია (1978-) ჭიდაობა ოლიმპიური ჩემპიონი ოქრო ოზურგეთი, გურია.

8 1


-გელა კეტაშვილი (1965) ოლ. ჩემპიონი.ფეხბურთელი,ოქრო, თბილისი, ქართლი.

11 1


-კახი კახიაშვილი (1969) ოლ. ჩემპიონი.ძალოსანი,ოქრო, ცხივნალი, ოსეთი.

5 1


-ვაჟა კაჭარავა (1937-) , ოლ. ჩემპიონი.ფრენბურთელი ოქრო თბილისი, ქართლი.

3 0


-გივი ალექსანდრეს ძე კარტოზია (1929-1998) მოჭიდავე, ოლ. ჩემპიონი ოქრო,ბრინჯაო ბათუმი, აჭარა.

5 1


-ლევან თედიაშვილი (1948-) მოჭიდავე, ოლიმპიური ჩემპიონი. საგარეჯო, კახეთი.

6 1


-ზურაბ ზვიადაური (1981) ოლ. ჩემპიონი. ძიუდოისტი, ოქრო ,ახმეტა, კახეთი.

9 1


-ვლადიმერ გოგოლაძე (1966) ოლ. ჩემპიონი. სპორტული ტანმოვარჯიშე,ოქრო,თბილისი, ქართლი.

5 0


-დავით გობეჯიშვილი (1963) ოლ. ჩემპიონი მოჭიდავე,ოქრო ბრინჯაო, სოფ.ხურუთი, ონი, რაჭა.

7 0


-ვახტანგ ბლაგიძე (1957) ოლ. ჩემპიონი.ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა, ოქრო, ჩოჩხათი, ლანჩხუთი გურია.

8 1


-ვლადიმერ აფციაური (1962-2012) ოლ. ჩემპიონი. მოფარკავე, ოქრო.მანგლისი, თეთრიწყარო, ქვემო ქართლი.

4 1


-გიორგი ასანიძე (1975) ოლ. ჩემპიონი.ძალოსანი, ოქრო ,საჩხერე, იმერეთი.

6 1


-ალექსანდრე ანპილოგოვი (1954) ოლ. ჩემპიონი. ხელბურთელი,ერთი ოქრო ერთ ვერცხლი. თბილისი, ქართლი.

9 0


-ვახტანგ ბალავაძე (1926-2018) მსოფლიო ჩემპიონი ,ჭიდაობა ,ოქრო,ღანირი, სამტრედია, იმერეთი.

8 0


-ნიკოლოზ დერიუგინი ოლიმპ.მედალოსაბნი ბრინჯაო კალათბურთი ქუთაისი იმერეთი დავით ფეიქრიშვილისგან

7 0


-ლერი ნაკანი (1962-2002) ევროპის ჩემპიონი ჭიდაობაში მესტია, სვანეთი გაბლიანი და სვანეთი საგან

6 1


-მირიან ცალქალამანიძე (1927-2000) ოლ. ჩემპიონი(ჭიდაობა) ოქრო კონდოლი, თელავი, კახეთი

7 0


-სერგო მერაბიშვილი (1984) მსოფ. რეკორდს. ბაგირზე ასვლა(აშშ) 2003წ თელავი კახეთი

6 1


შეგიგიძლიათ განათავსოთ, თქვენი პროდუქცია, სერვისი, ინფრომაცია

1 0


-რაფაელ ჩიმიშკიანი 1929 ძალოსანი ოლ.ჩემპიონი ოქრო თბილისი ქართლი

5 0


დიმიტრი იოსელიანი(1913-1989) რეკოდსმენი სიმღ.ხტომა სოფ.ჩიბათი ლანჩხუთი გურია

3 0


-ნინო დუმბაძე (1919-1983) ოლიმპ.მედალოსანი მძლეოსნობა ბრინჯაო ოდესა უკრაინა

4 0


-ნადეჟდა დვალიშვილი-ხნიკინა ოლიმპ.მედალოსანი მძლეოსნობა 2 ბრინჯაო ბაქო აზერბეიჯანი

4 0


-რამაზ ფალიანი (1973) ოლიმპ. მედალოსანი კრივი ბრინჯაო მესტია სვანეთი

4 0


-ომარ ფხაკაძე (1944-1993) ოლიმპ.მედალოსანი ბრინჯაო თბილისი ქართლი

5 0


-მიხეილ გიორგაძე (1961) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო ქუთაისი იმერეთი

1 0


-ლერი გოგოლაძე (1938) ოლიმპ.მედალოსანი ვერცხლი თბილისი ქართლი

4 0


-საიდა გუმბა (1959-2018) ოლიმპ. მედალოსანი მძლეოსნობა ვერცხლი სოხუმი აფხაზეთი

5 0


-დავით გვანცელაძე (1937-1984) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ბრინჯაო ბათუმი აჭარა

3 0


-ნოდარ გვახარია (1932-1996) ოლიმპ. მედალოსანი ცურვა ბრინჯაო თბილისი ქართლი

2 0


-ვახტანგ იაგორაშვილი (1964) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო თბილისი ქართლი

3 0


-ნოდარ ჯორჯიკია (1921-2008) ოლიმპ. მედალოსანი კალათბურთი ვერცხლი ქუთაისი იმერეთი

4 0


-ანზორ კიკნაძე (1934-1976) ოლიმპ. მედალოსანი ძიუდო ბრინჯაო სოფ. ბადიაური საგარეჯო კახეთი

3 0


-გიორგი კოღუაშვილი (1969) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ბრინჯაო ქუთაისი იმერეთი

1 0


-გურამ კოსტავა (1937) ოლიმპ. მედალოსანი ფარიკაო 2 ბრინკჯაო თბილისი ქართლი

5 0


-სერგეი კოვალენკო (1947-2004) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო პორტ არტური, ჩინეთი

4 0


-ლუკა (ელდარ) კურტანიძე ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ორი ბრინჯაო სოფ. ქვემო ფშავი გულრიფში აფხაზეთი

5 0


-სოსო ლიპარტელიანი (1971) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო სოფ. ხოფური ლენტეხი სვანეთი

4 0


-შოთა ლომიძე (1936-1993) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ვერცხლი სოფ. საყულია წყალტუბო იმერეთი

4 0


-ლეილა მესხი (1968) ოლიმპ. მედალოსანი ჩოგბურთი ბრინჯაო თბილისი ქართლი

5 0


-გურამ მინაშვილი (1936) ოლიმპ. მედალოსანი კალათბურთი ვერცხლი თბილისი ქართლი

4 0


-ლევან მოსეშვილი (1940) ოლიმპ. მედალოსანი კალათბურთი ვერცხლი თბილისი ქართლი

3 0


-ბორის ნიკიტინი (1938-1984) ოლიმპ. მედალოსანი ცურვა ბრინჯაო თბილისი ქართლი

1 0


-რამაზ ნოზაძე (დ.1983) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ვერცხლი თბილისი ქართლი

3 0


-გივი ონაშვილი (1947) ოლიმპ. მედალოსანი ძიუდო ბრინჯაო სოფ. პატარძლეული საგარეჯო კახეთი

3 0


-ოთარ ქორქია (1923-2005) ოლიმპ.მედალოსანი კალათბურთი ვერცხლი ქუთაისი იმერეთი

4 0


-შოთა ქველიაშვილი (1938-2004) ოლიმპ. მედალოსანი ტყვიის სროლა ვერცხლი თბილისი ქართლი

5 0


-ხათუნა ქვრივიშვილი (1974) ოლიმპ.მედალოსანი მშვილდოსანი ბრინჯაო თბილისი ქართლი

3 0


-ვლადიმერ რუბაშვილი (1940-1964) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ბრინჯაო სოფ. ნაოზა მცხეთა ქართლი

4 1


-გურამ საღარაძე (დ.1939) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ვერცხლი თბილისი ქართლი

4 0


-ლევან სანაძე (1928-1998) ოლიმპ. მედალოსანი მძლეოსნობა ვერცხლი თბილისი ქართლი

4 0


-დიმიტრი შანიძე (1937-2010) ოლიმპ.მედალოსანი შტანგა 2 ბრინჯაო სოფ.დერჩი წყალტუბო იმერეთი

3 0


-თენგიზ სულაქველიძე (დ.1956) ოლიმპ. მედალოსანი ფეხბურთი ბრინჯაო ქუთაისი იმერეთი

6 0


-გიორგი სხირტლაძე (1932-2008) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა 2 ბრინჯაო სოფ. მთისკალთა ონი რაჭა

3 0


-გიორგი თენაძე (დ.1964) ოლიმპ.მედალოსანი ბრინჯაო ძიუდო გორი ქართლი

2 0


-ოთარ თუშიშვილი (დ.1978) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ბრინჯაო გორი ქართლი

6 0


-ამირან ტოტიკაშვილი (დ.1969) ოლიმპ.მედალოსანი ძიუდო სოფ. მარტყოფი გარდაბანი ქვემო ქართლი

4 0


-მუხრან ვახტანგაძე (დ.1973) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო ჭიდაობა ბათუმი აჭარა

3 0


-გიორგი ვაზაგაშვილი (დ. 1974) ოლიმპ. მედალოსანი ძიუდო ბრინჯაო სოფ. ფლავი გორი ქართლი

3 0


-ვლადიმერ ჭანტურია (დ.1978) ოლიმპ. მედალოსანი კრივი ბრინჯაო ფოთი სამეგრელო

1 0


-რამაზ ხარშილაძე (დ1951-2017) ოლიმპ. მედალოსანი ძიუდო ვერცხლი სოფ. ნაცარგორა ხაშუარი ქართლი

4 0


-ნესტორ ხერგიანი (დ.1975) ოლიმპ.მედალოსანი ძიუდო ვერცხლი მესტია, სვანეთი

3 0


-ნოდარ ხოხაშვილი (დ.1940) ოლიმპ. მედალოსანი ჭიდაობა ბრინჯაო თბილისი ქართლი

3 0


-თემურ ხუბულური (დ.1955) ოლიმპ.მედალოსანი ძიუდო ვერცხლი სოფ.სკრა გორი ქართლი

4 1


-რომან ძნელაძე (1933-1966) ოლიმპ.მედალოსანი ბრინჯაო ჭიდაობა თერჯოლა, იმერეთი

3 0


-რევაზ ძოძუაშვილი (დ.1945) ოლიმპ. მედალოსნები ფეხბურთი ბრინჯაო ქუთაისი იმერეთი

5 0


-რევაზ ლაშხი (დ.1986) ოლიმპ. მედალოსანი ვერცხლი ჭიდაობა ბორჯომი ქართლი

5 0


-მანუჩარ ცხაკაია (დ.1985) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო ჭიდაობა ხობი სამეგრელო

5 0


-დავით მარსაგიშვილი ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო, ჭიდაობა სტეფანწმიდა(ყაზბეგი)

4 1


-ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (დ. 1991) ოლიმპ. მედალოსანი ოქრო, ვერცხლი გორი ქართლი

3 0


-გიორგი გოგშელიძე (დ.1979) ოლიმპ.მედალოსანი ბრინჯაო ვერცხლი ჭიდაობა გორი ქართლი

4 0


-გენო პეტრიაშვილი (დ.1994) ოლიმპ. მედალოსანი ბრინჯაო ჭიდაობა გორი ქართლი

5 0


-შმაგი ბოლქვაძე (დ.1994) ოლიმპ.მედალოსანი ბრინჯაო ხულო აჭარა

4 0


-ირაკლი თურმანიძე (დ.1984) ოლიმპ. ჩემპიონი ბრინჯაო სოფ. ჩაქვი ქობულეთი აჭარა

4 1


-ვარლამ ლიპარტელიანი (დ.1989) ოლიმპ. ჩემპიონი ვერცხლი ლენტეხი სვანეთი ლენტეხი

6 0


-მურთაზ ხურცილავა( ოლიმპ.მედალოსანი ბრინჯაო ფეხბურთელი, ბანძა, მარტვილი, სამეგრელო. გრიგოლ ბასიალაიასგან

6 0